úterý 31. ledna 2012

Rok 2012, rok změny


Poslední půl rok jsem hodně přemýšlel o svém životě. Nejčastěji jsem se vracel v myšlenkách do mládí k mým snům, k mým cílům. Nebylo jich málo. K některým jsem se přibližoval, ale nikdy se k nim nedostal.

Vždy jsem si našel novým sen, nový podnět dělat něco jiného a jinak a vždy to vedlo k utlačení předešlého cíle. Chci svůj život zjednodušit a soustředit se na nové sny. Chci je uskutečňovat. Proto se chci změnit.

Chci..

Být ohleduplný k lidem
Byl jsem odmalička veden k ohleduplnosti a pokoře a přemýšlím proč jsem se někdy zachoval, tak jak jsem se zachoval. Občas to bylo ze sobeckosti, občas to bylo ze strachu. Zbytečně jsem ublížil pár lidem, kterým se chci omluvit a nechci se do podobných situacích v budoucnosti dostávat. Chci víc přemýšlet o svých činech, ještě než je udělám.

Stoupnout si přímo před problém
Souvisí to s prvním bodem. Občas když se dostanu do nepříjemné situace jak v osobním nebo pracovním životě, tak ji řeším unikem do pozice mrtvý brouk. Zbytečně z toho vyvstávají další problémy a stres kolem. Chci překonat svůj strach a vždy se mu postavit čelem.

Pomáhat lidem
Baví mě pomáhat lidem ať už jde o cokoliv. Snažím se vždy vyjít vstříc a mám obrovskou radost, když se díky mé pomoci něco podaří. Rád bych v tom pokračoval .

Říkat ne
Rád pomáhám, ale ne vždy se mi to nejvíc hodí nebo nejsem ta správná osoba. Jedno malé slůvko a budu mít život jednodušší.

Být kreativní
V poslední době mám spoustu nápadů a zajímavých myšlenek. Zjistil jsem, že být kreativní není jen tak. Nejde to na povel. Chce to mít určitou pohodu kolem sebe a potom inspirace, která s kreativitou úzce souvisí přijde sama. Rád bych takovou pohodu ve svém životě stále měl.

Pracovat
Od toho souvisí i práce. V současnosti jsem zaměstnancem v pozici, kde je kreativita naobtíž. Nikoho nezajímá. Na vše jsou pracovní postupy. V současnosti se cítím jako naprogramovaný robot. Práce mě nenaplňuje. Chci dělat práci, kterou budu dělat rád, bude mě naplňovat.

Uskutečnit projekty
Z mých kreativních okamžiků vzniklo několik nápadů, které bych konečně rád přetavil v skutečněné projekty. V projekty které mě budou naplňovat možná i časem živit. Moc si to přeji. Vesměs půjde o webové věci, které jednoho dne v tomto roce poběží na doménách filmeet.cz, chytrytelefon.cz, hipsta.cz, ibooksauthor.cz a několik dalších. Stay tuned. ;)

Naučit se pracovat s pěnezi
Jsem strašný neřád. Rád chodím na kafíčka, pivečka, stravuji se především po restauracích, rád se "rozmazluju". Kdybych to měl spočítat jenom za minulý rok, tak se z té částky zděsím. Bohužel velká část byla určena pro navození krátkého a umělého pocitu štěstí. Padlo na to x kreditek, x nájmů, x úspor a vždy se mi vybaví scéna z Friends, kdy Jane měla podobný problém. Chci to změnit. Chci si uvědomovat každý výdaj. Nechci rozhazovat za blbosti. Ale v kafíčkách a veřečích s přáteli se moc nechci omezovat. Raději začnu maximalizovat zisk, viz předešlé dva body výše. :)

Zlepšit timemanagement
Těch věcí co chci změnit je relativně dost. A den má jen 24h. Abych všeho dosáhl je třeba se naučit pracovat s časem. Už si hraju s GTD a ZTD. Je to velice důležitá část mé změny, protože pokud se nenaučím spravovat svůj čas a přiřazovat správně priority, tak nejspíš budu za rok psát podobný článek.

Poznávat nové lidi
Za minulý rok jsem do mého života vznesl tolik zajímavých lidí, kteří mě obohatili spoustou myšlenek, spoustou krásných chvil a někteří z nich se stali mými skutečnými přáteli. Rád bych touto cestou pokračoval.

Cestovat
Chci si vzít kdykoli batoh, koupit letenku nebo si vzít jen stopa a někam jet. Chci něvědět kde budu spát, několik dní se nemít, protože nebude kde. Potulovat se městem, přírodou, kavárnami. Nasávat atmosféru, poznávat nové lidi, navazovat nová přátelství.

Studovat
Pořád něco studuju, ale vždy v druháku to zaříznu. Už chci studovat něco co mě opravdu bude bavit. Budou to sociální média?

Změnit životosprávu
Z vrchlového sportovce se ze mě stal naprostý zevl, který skončil se svým životním stylem před vánoci v nemocnici. Není "nic jednouššího" než opět začít chodit pravidelně běhat, na kolo, squach, brusle, fitka. Nepít tolik alkoholu. Jíst zdravěji. Ve zdravém těle, zdravý duch.

Být šťastný...

1 komentář:

  1. Hodně štěstí a když budeš něco potřebovat určitě se ozvi rád ti pomůžu :)

    OdpovědětVymazat