úterý 31. ledna 2012

Budeme přátelé?


Určitě každý zná ten pocit, kdy se vztah neudržitelně blíží ke svému konci a jediné, co zbývá, je rozchod. Proč se trápit pro druhého? Vy jste vy. Vy chcete být šťastní. A tak zvolíte jednu z nejpřijatelnějších cest a zeptáte se: "Budeme přátelé?"

Je to klišé.

Sami si jděte do své duše. Opravdu je to upřímná nabídka? Opravdu se s daným chcete nadále scházet a dělat, že se nic předtím nestalo. Přátelství je pro mě určitá míra porozumnění a důvěry, ale jak ho docílit, když dnes druhou stranu nejste schopni vyvstát. Ničí vás.

Nebo nabízíte přátelství typu známí, tzn. kdysi jsme se viděli, prohodili pár slov a jsem rád, že jsme se poznali. Nic víc, žádné vážnější emoce. Opět jděte do nitra a začněte přemýšlet, zda byl rozchod vzájemný. Druhá strana vás stále může milovat a nedokáže číst v tu chvíli mezi řádky.

Buďte upřímní a řekněte druhé straně jak to narovinu cítíte a jak chcete, aby to pokračovalo a že přátelství, které nabízíte, není přátelství v tom pravém slova smyslu. Pro druhou stranu to bude lepší, když to uslyší. Ztratí část svých nadějí. Bude ji to kratší dobu bolet.

Prosím, buďte příště upřímní sami k sobě a především k druhé straně. Já chci věřit, že i po vztahu může existovat pravé přátelství, ale zatím jsem asi neměl štěstí na ty pravé partnery a nebyl jsem ten správný partner.

Jak to cítíte vy?

4 komentáře:

 1. Jo, tak přesně tohle jsem poznal před přesně čtvrt rokem... A má drahá ex se stále chová, jako by se nic nestalo, kamarádsky se mnou komunikuje a dokonce z ní vypadla hladká "Neříkej mi, že mě máš pořád v hlavě..." Či k tomu dodat? Tu holku pořád miluju a docela mě to ubíjí, nicméně nemám tolik odvahy a síly přerušit s ní veškeré kontakty, jak by bylo asi nejlepší...

  OdpovědětVymazat
 2. K tomuhle mi to nedá se nevyjádřit.
  Určitě jde po vztahu být kamarádi, a to opravdoví. Jsem příkladem, skončily mi tak 2 vztahy. Vídáme se, pořádáme výlety a akce s novými partnery...

  Asi hodně záleží, s čím se člověk rozchází. Pokud si toho druhého váží a svým způsobem ho má rád pořád, jen prostě ví, že s ním nechce strávit zbytek života, protože představy o budoucnosti se příliš liší, je to jiné, než když se pár rozchází opravdu ve zlém a nemůže se ani cítit. A určitě to tak musí cítit a chtít oba.

  OdpovědětVymazat
 3. Asi tu jde hlavně o to, co bylo příčinou rozchodu a zda je jeden z partnerů ještě zamilovaný. Aby byli oba naladěni podobně a mohlo vzniknout přátelství, je dost nepravděpodobné. Se svými ex mám kontakty, ale sporadické. Není to přátelství v pravém slova smyslu.

  OdpovědětVymazat
 4. no já to štěstí měl, s bejvalkou jsem byl 5 let, po rozchodu jsme se nějakou chvíli neviděli, ale teď se scházíme vcelku často a opravdu jen jako přátelé, nevěřil jsem tomu, ale jde to

  OdpovědětVymazat